بهترین طرح‌های بیمه سرطان

سرطان از جمله بیماری‌های خاص و صعب العلاجی است که متاسفانه شیوع نسبتاً بالایی در ایران دارد. مطابق آمار، سرطان و بیماری‌های مربوط به آن دومین عامل مرگ و میر پس از بیماری‌های قلبی در ایران هستند. از سوی دیگر هزینه‌های درمان سرطان بسیار سنگین بوده و به خصوص در انواع خاصی از این بیماری، بسیاری از افراد نمی‌توانند هزینه‌های مربوطه را تقبل نمایند. در چنین شرایطی خریداری بیمه سرطان یک سرمایه‌گذاری منطقی محسوب می‌شود. به خصوص افرادی که سابقه خانوادگی دارند یا در معرض خطر بیشتری قرار دارند می‌بایست پیش از ابتلا به این بیماری به فکر تهیه بیمه سرطان باشند. زیرا هیچ یک از شرکت‌های بیمه‌ای پس از ابتلا خدماتی ارائه نمی‌کنند. چنانچه به دنبال بهترین طرح‌های بیمه سرطان هستید و می‌خواهید گزینه مناسب خود را پیدا کنید متن زیر را بخوانید.


چه بیمه‌هایی سرطان را تحت پوشش قرار می‌دهند؟
جهت تهیه بهترین بیمه سرطان لازم است شناخت کافی از انواع بیمه‌نامه‌ها داشته باشید تا بتوانید گزینه‌ای که بیشترین پوشش را برای بیمه سرطان ارائه می‌نماید را انتخاب کنید. بیمه پایه (تأمین اجتماعی، سلامت و خدمات درمانی) تنها بخش بسیار کوچکی از هزینه‌های درمان طولانی و سخت سرطان را تحت پوشش قرار می‌دهند. مانند بسیاری از بیماری‌های سخت و صعب‌العلاج دیگر بهره‌گیری از بیمه درمان تکمیلی گزینه بسیار بهتری نسبت به بیمه پایه می‌باشد.
بسیاری شرکت‌های بیمه بیماری سرطان را در بیمه درمان تکمیلی خود تحت پوشش قرار می‌دهند. در ادامه به بررسی بهترین طرح‌های بیمه سرطان و پوشش‌های بیمه تکمیلی برای این بیماری صعب العلاج خواهیم پرداخت.

طرح‌های بیمه تأمین اجتماعی برای پوشش بیماری سرطان
سازمان تأمین اجتماعی از سال ۱۳۹۳ برای کمک به جبران هزینه‌های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان، تا ۹۰ درصد از هزینه‌های شیمی‌درمانی را بدون فرانشیز پرداخت می‌نماید. هزینه شیمی‌درمانی شامل هزینه‌های مربوط به تزریق زیرجلدی یا عضلانی، تجویز شیمی‌درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی‌درمانی درون ضایعه، تجویز شیمی‌درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی‌درمانی ساب آراکنویید یا داخل بطنی می‌باشد.
علاوه بر هزینه‌های شیمی‌درمانی، بیمه تأمین اجتماعی هزینه‌های زیر را نیز جبران می‌کند:
• هزینه‌های تأمین دارو
• هزینه‌های تزریق
• هزینه‌های پاراکلینیک و تشخیصی مانند سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و …
• قسمتی از هزینه‌های لوازم مصرفی در شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیردولتی
افراد مبتلا به سرطان برای استفاده از خدمات کمک هزینه‌های درمانی این بیمه می‌بایست مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند و با تشکیل پرونده از خدمات کمک هزینه‌های درمانی تأمین اجتماعی کمک بگیرند. اما بهره‌گیری از این خدمات بیمه تأمین اجتماعی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی محدود می‌شود و از سوی دیگر مدت زمان دریافت هزینه‌های درمانی یا شروع فرآیند درمان ممکن است طولانی شود. در چنین مواقعی استفاده از بیمه تکمیلی بیماران خاص گزینه بهتری به نظر می‌رسد.

بیمه تکمیلی برای سرطان
با توجه به محدودیت‌های بیمه پایه، تهیه بیمه تکمیلی مناسب و هوشمندانه به نظر می‌رسد. بیشتر شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه تکمیلی، پوشش‌های گوناگونی را جهت جبران هزینه‌های تشخیصی و درمانی ارائه می‌نمایند. در این حالت ضمن جبران خساراتی که توسط بیمه پایه صورت می‌گیرد، مابقی خسارت را نیز می‌توان از طریق بیمه تکمیلی دریافت نمود. برای بیماری‌های طویل‌المدت و پرهزینه‌ای همچون سرطان، این بیمه بهترین روش جهت جبران هزینه‌ها است.
به طور کلی پوشش‌های درمانی گوناگونی در بیمه تکمیلی وجود دارد که می‌توان در زمان مبارزه با سرطان از آن‌ها استفاده کرد. با این حال مهم‌ترین خدمات مرتبط با درمان سرطان که تحت پوشش این نوع بیمه‌ قرار می‌گیرد به شرح زیر می‌باشد:
• پوشش بستری، جراحی عمومی شامل شیمی درمانی
• پوشش جراحی‌های تخصصی شامل جراحی‌های مرتبط با سرطان و پیوند ریه، کلیه کبد و مغز استخوان
• پوشش هزینه‌های پاراکلینیکی همچون سونوگرافی، انواع اسکن، ماموگرافی، آندوسکوپی و …
• جبران هزینه‌های آزمایشگاهی تشخیصی
• جبران هزینه‌های ویزیت و دارو

آیا می‌توان پس از ابتلا به بیماری سرطان بیمه تکمیلی را دریافت کرد؟
موضوع حائز اهمیت و قابل توجه این است که هیچ یک از بیمه‌های تکمیلی پس از ابتلا به سرطان قابل خریداری نیستند. حتی اگر قبل از خرید بیمه تکمیلی این موضوع را به اطلاع بیمه‌گر نرسانید، پس از اطلاع شرکت بیمه‌گذار، بیمه‌نامه لغو شده و حق بیمه دریافتی نیز برگردانده نمی‌شود. با نظر به این که بیمه تکمیلی تعداد زیادی از بیماری‌های سخت را تحت پوشش قرار می‌دهد، بهتر است از هم‌اکنون به فکر آینده خویش باشید. سبک زندگی نادرست، رژیم غذایی ناسالم، مصرف دخانیات، استرس، عوامل ژنتیکی، شرایط سخت کاری و … می‌توانند موجب بروز سرطان شوند و اکثر افراد نیز در معرض این بیماری سخت قرار دارند. تهیه یک بیمه تکمیلی خوب به عنوان سرمایه‌گذاری مناسبی جهت آینده شما محسوب می‌شود.

منبع

https://www.samannegar.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b7%d8%b1%d8%ad%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%85%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%b7%d8%a7%d9%86/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
Scroll to Top