بیمه مسافرتی

کاربرد بیمه مسافرتی محافظت از مسافران در مقابل خطرات احتمالی سفر می‌باشد. این بیمه بسیاری از حوادث ناگواری که در یک سفر امکان وقوع دارد را تحت پوشش قرار می‌دهد.
اهمیت تهیه بیمه مسافرتی به شرح زیر می‌باشد:
• تهیه این نوع بیمه جهت صدور ویزا در بسیاری از سفارت خانه‌ها الزامی است.
• به منظور جبران یا کاهش خسارات رخ داده و همچنین تضمینی برای داشتن سفری امن بیمه مسافرتی بهترین انتخاب به شمار می‌رود.
• با توجه به هزینه‌های پزشکی بسیار سنگین در برخی از کشورها، استفاده از آن‌ها بدون پشتیبانی شرکت‌های بیمه‌ای بسیار گران تمام خواهد شد.


پوشش‌های بیمه مسافرتی
در صورت وقوع حوادث و خطرات، خسارات زیر توسط شرکت بیمه قابلیت جبران خواهند داشت:
• هزینه‌های پزشکی: شرکت بیمه موظف است کلیه هزینه‌های ایجاد شده در اثر بیماری‌ها یا حوادث و صدمات گوناگون که نیازمند مراقبت پزشکی و بستری شدن در بیمارستان و مراکز درمانی باشد را پرداخت نماید. در این پوشش تمامی هزینه‌های بستری، معاینه، درمان، جراحی و… تا سقف تعهد بیمه‌نامه جبران می‌گردد.
• هزینه‌های دندانپزشکی: در ارتباط با هزینه‌های دندانپزشکی، تنها هزینه معالجه ضروری همچون درمان عفونت شدید، دندان درد، کشیدن دندان و… پرداخت می‌گردد.
• هزینه دارو: چنانچه داروهای همراه مسافر (مشروط بر ضروری بودن مصرف آن‌ها) مفقود گردد شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه ارسال مجدد داروهای مورد نیاز بیمه‌گذار خواهد بود.
• بیماری‌های شدید: در صورت رخداد حوادث نسبتاً سنگین یا ابتلا به بیماری‌های شدید، شرکت بیمه مطابق شرایط شخص آسیب‌دیده و با مشورت پزشک معین می‌نماید که اقدامات ملزوم برای درمان شخص را در همان کشور انجام دهد یا زمینه را برای انتقال وی به کشورش فراهم نماید. شرکت بیمه موظف است با مشورت پزشک متخصص مناسب‌ترین تصمیم را اخذ کند.
• هزینه‌های بازگشت: چنانچه شخص به بیماری مبتلا شود یا حادثه‌ای برایش رخ دهد که نیاز داشته باشد بیش از 10 روز در بیمارستان بستری شود، شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه بازگشت یکی از همراهان بیمار خواهد بود.
• هزینه همراه: همچنین در سایر مواردی که نیاز به بستری شدن بیش از 10 روز وجود داشته باشد، شرکت بیمه هزینه رفت و آمد و اقامت یکی از بستگان درجه 1 بیمار را به عنوان همراه بیمار پرداخت می‌نماید.
• هزینه مسائل حقوقی: زمانی که بیمه مسافرتی مسائل حقوقی را پوشش‌دهی کند، شرکت بیمه حمایت‌های حقوقی زیادی از شخص به عمل خواهد آورد. مشکلات حقوقی ممکن است در پی رعایت نکردن قوانین شهروندی در کشورهای خارجی و یا عدم آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به آنجا اتفاق بیفتد و منجر به مواجهه شخص مسافر با مشکلات و درگیری‌های بسیار و همچنین هزینه‌های زیاد گردد. در این قبیل موارد شرکت بیمه متعهد به حمایت‌هایی نظیر مشاوره و پیگیری پرونده و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به حق‌الوکاله و هزینه‌های مربوط به دادگاه و فرآیند دفاع خواهد بود. این هزینه‌ها در بیمه‌های مختلف سقف‌های متفاوتی دارند و هر شرکت بیمه‌ای براساس شرایط مربوط به خود نسبت به جبران آن‌ها اقدام خواهد کرد.
• هزینه‌های مربوط به بار، مدارک مسافر و تأخیر پرواز: در این نوع بیمه‌نامه شرکت بیمه موظف است هزینه خسارت سرقت یا مفقودی بار و مدارک مسافر و همچنین تأخیر در حرکت وسیله نقلیه مربوط به سفر را پرداخت نماید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
Scroll to Top