خدمات بیمه چشم‌پزشکی

بسیاری از خدمات چشم‌پزشکی که افراد مبتلا به عیوب چشمی به آن نیاز دارند، تحت پوشش بیمه پایه قرار نمی‌گیرند. بنابراین، تهیه بیمه تکمیلی چشم‌پزشکی بهترین راه جهت جبران هزینه‌های درمانی سنگین مربوط به عیوب چشمی است؛ اما بیمه چشم‌پزشکی چه مواردی را شامل می‌شود؟ کدام شرکت‌های بیمه‌ای بهترین خدمات تکمیلی چشم‌پزشکی را ارائه می‌دهند؟ برای پاسخگویی به این پرسش‌ها و کسب آگاهی از بیمه چشم‌پزشکی و خدمات بیمه تکمیلی مربوط به آن ادامه مطلب را بخوانید.
بیمه تکمیلی چیست؟
پیش از آشنایی با بیمه چشم‌پزشکی و خدمات مربوط به آن لازم است ابتدا به بررسی مفهوم بیمه تکمیلی بپردازیم. بیمه، یکی از نیازهای اولیه هر فردی است که با جبران قسمتی از هزینه‌های درمانی، بار سنگینی را از دوش افراد بر می‌دارد. اما خدمات بیمه پایه (مثل بیمه تأمین اجتماعی یا خدمات درمانی) جوابگوی تمامی نیازهای افراد نیست و تنها قسمت کوچکی از خدمات درمانی را به طور محدود پوشش‌دهی می‌کند. بیمه تکمیلی، خدمات درمانی را با پوشش بسیار گسترده‌تر و سقف تعهدات بیشتر که در بیمه پایه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد را ارائه می‌دهند.

بیمه چشم‌پزشکی یا بیمه تکمیلی چشم چیست؟
هرچند بیمه پایه بخشی از هزینه‌های چشم‌پزشکی همچون بخشی از هزینه ویزیت پزشک متخصص چشم و داروهای مربوط به چشم‌پزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما هزینه‌های کلینیکی و پاراکلینیکی گسترده چشم‌پزشکی را جبران نمی‌کند. از این رو اکثر افرادی که با هزینه‌های سنگین مربوط به عیوب چشمی مواجه هستند درصدد تهیه بیمه‌های کامل چشم‌پزشکی هستند. با این وجود، بیمه مستقلی تحت عنوان بیمه چشم‌پزشکی وجود ندارد.
در حقیقت بیمه چشم‌پزشکی زیرمجموعه تعهدات بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرد. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه تکمیلی در تعهدات خود قسمتی از هزینه‌های مربوط به عمل‌های جراحی و رفع عیوب چشمی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند.

بیمه تکمیلی چشم پزشکی شامل چه خدماتی می‌شود؟
همان‌گونه که ذکر گردید، پوشش خدمات چشم‌پزشکی در حقیقت بخشی از تعهدات بیمه درمان تکمیلی است. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه‌ای به شکل‌های گوناگونی این هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند.

آیا هزینه عمل لیزیک و لازک چشم تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد؟
برخی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه تکمیلی، عمل لیزیک و لازک چشم را زیرمجموعه‌ای از عمل‌های زیبایی به شمار می‌آورند. از این جهت در تعهدات خود برای این قبیل خدمات پوششی ارائه نمی‌دهند. اما این خدمات در بیمه کمک‌رسان ایران SOS به عنوان هزینه‌های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی تحت پوشش قرار می‌گیرند.
خرید بیمه چشم‌پزشکی با پشتیبانی بیمه SOS
در این مقاله با بیمه چشم‌پزشکی آشنا شدیم. بیمه تکمیلی چشم طرح جداگانه‌ای نیست، بلکه از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی می‌باشد. بنابراین لازم است برای جبران هزینه‌های درمانی چشم بیمه‌نامه تکمیلی را تهیه نمود.

منبع

https://www.samannegar.ir/خدمات-بیمه-چشم%e2%80%8cپزشکی/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
Scroll to Top