تلفن تماس: 02191003047

خرید بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

یکی از زیباترین لحظات برای خانواده‌ها شنیدن خبر به دنیا آمدن فرزندشان است. و بهتر است پس از آن برای مراقبت و آینده کودک و مادر برنامه‌ریزی کرد. امروزه با توجه به این که امروزه هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های دوره بارداری، آزمایشات، مخارج زایمان و هزینه‌های بدو تولد نوزاد، زیاد است بنابراین می‌بایست برای این قبیل هزینه‌ها آمادگی داشت. از این جهت تهیه بیمه تکمیلی و استفاده از خدمات پوشش زایمان مناسب به نظر می‌رسد.
برای اطلاع از بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان و شرایط آن ادامه مطلب را بخوانید.

بیمه تکمیلی زایمان ویژگی‌های آن
بیمه درمان تکمیلی زایمان یکی از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی و گروهی است. با پوشش درمان تکمیلی زایمان می‌توان هزینه‌های مربوط به زایمان از جمله نوع زایمان، دکتر متخصص، سونوگرافی، نوع بیمارستان و هزینه‌های بدو تولد نوزاد را جبران کرد. بیمه تکمیلی به سه دسته‌ بیمه درمان تکمیلی انفرادی، خانواده و گروهی تقسیم می‌شود و بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمان و زایمان را پرداخت می‌نماید.
بیمه درمان تکمیلی زایمان مناسب تمامی خانم‌هایی است که باردار نیستند. بدین معنا که در صورت خریداری بیمه تکمیلی زایمان پس از بارداری، نمی‌توان از پوشش زایمان بیمه تکمیلی استفاده کرد. لذا با انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان، می‌توان از امروز برای زمان بارداری برنامه‌ریزی و هزینه درمان و زایمان را مدیریت کرد.


آیا هزینه‌های پاراکلینیکی تحت پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرند؟
با انتخاب بهترین بیمه تکمیلی جهت زایمان می‌توان از پوشش‌های اصلی و فرعی دیگر این بیمه تکمیلی نیز بهره‌مند گردید. هزینه‌های خدمات پاراکلینیکی تحت پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی برای زایمان قرار می‌گیرند که باعث کاهش هزینه‌های شما در این دوران خواهد شد. در زمان خریداری سقف بیمه تکمیلی برای زایمان را مورد توجه قرار دهید و وجود هزینه‌های پاراکلینیکی را بررسی نمایید.
بخشی از خدمات پاراکلینیکی که توسط بیمه تکمیلی جبران می‌شود به شرح زیر می‌باشد.
• هزینه‌های زایمان در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به صورت سزارین و طبیعی
• هزینه‌های سونوگرافی و آزمایشگاه
• هزینه‌های نازایی و ناباروری از طریق IVF
به طور معمول بیمه تکمیلی زایمان، هزینه‌های ناباروری از طریق IVF را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین می‌توان به درمان ناباروری پرداخت و از پزشکان متخصص و آزمایش‌های مرتبط استفاده کرد.

دوره انتظار استفاده از پوشش زایمان در بیمه تکمیلی
دوره انتظار در پوشش‌ زایمان بیمه درمان تکمیلی بدین معناست که از زمان خریداری بیمه می‌بایست ۹ یا ۱۲ ماه بگذرد تا امکان بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی زایمان فراهم گردد. در این مدت بیمه هیچ‌گونه خدماتی به فرد بیمه‌شده ارائه نمی‌کند و پس از اتمام دوره انتظار، فرد قادر به استفاده از خدمات پوشش زایمان خواهد بود. بنابراین لازم است پیش از بارداری نسبت به خریداری بیمه تکمیلی زایمان اقدام نمایید تا پس از پایان دوره انتظار و هنگام زایمان امکان بهره‌مندی از پوشش زایمان برای شما فراهم گردد.
بنابراین پس از خریداری بیمه تکمیلی استفاده از کلیه پوشش‌ها امکان‌پذیر نیست. زیرا برخی از آن‌ها دوره انتظار دارند و برخی دیگر همچون عمل زیبایی بینی با بیمه تکمیلی، دوره انتظار ندارند. با این وجود دوره انتظار در قراردادهای شرکتی و سازمانی که بیشتر از ۱۰۰۰ کارمند دارند، بسته به نوع قرارداد بیمه متفاوت خواهد بود.
میزان پوشش زایمان در بیمه درمان تکمیلی
از جمله پرسش‌هایی که برای بسیاری از افراد جامعه مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توانم خانواده‌ام را بیمه کنم و برای سلامتی خانواده چقدر باید سرمایه‌گذاری کنم. در ابتدا بهتر است آینده‌نگری مناسبی داشته باشید و از هنگام تصمیم‌گیری برای بچه‌دار شدن اقدامات ملزوم را انجام دهید. بیمه درمان تکمیلی در سه دسته انفرادی، خانواده و گروهی ارائه می‌گردد. هر کدام از این سه دسته طرح‌ها، پوشش‌ها و سقف تعهدات به خصوصی دارند و حق بیمه متفاوتی را از افراد و شرکت‌ها اخذ می‌نمایند.
میزان پوشش زایمان در بیمه تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه‌ای بسته به نوع قرارداد طرفین متفاوت خواهد بود. بنابراین حداقل پوشش در میان شرکت‌های بیمه ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان متغیر است. لذا جهت تهیه بهترین بیمه تکمیلی برای دوران بارداری می‌بایست دقت کافی داشته باشید و متناسب با هزینه‌های پیش و پس از زایمان حق بیمه مناسبی را انتخاب نمایید.


چگونه دوره انتظار پوشش زایمان را تغییر دهیم؟
در مواقعی حذف دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی امکان‌پذیر نیست و فرد می‌بایست درحدود ۹ تا ۱۲ ماه جهت استفاده از خدمات بیمه صبر کند. اما در بیمه تکمیلی گروهی یا شرکتی دوره انتظار کمتر خواهد بود.
دوره انتظار درمان تکمیلی زایمان برای شرکت‌هایی که کمتر از ۵۰ نفر کارمند دارند قابل تغییر نیست. اما چنانچه تعداد بیمه‌شدگان بین ۵۰ تا ۲۵۰ نفر باشند، دوره انتظار ۹ ماه لحاظ می‌شود. برای گروه‌های زیر ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار از ۶ ماه شروع می‌شود و برای گروه‌های بیشتر از ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار در نظر گرفته نمی‌شود. لذا جهت کاهش دوره انتظار لازم است بهترین بیمه برای دوران بارداری را با بررسی شرایط آن انتخاب نمایید.

میزان فرانشیز در بیمه تکمیلی زایمان
فرانشیز به مبلغی از خسارت گفته می‌شود که بیمه‌گذار موظف به پرداخت آن است و شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت ندارد. بنابراین هرچه مبلغ فرانشیز بیمه تکمیلی زایمان کمتر باشد، بیمه‌گذار هزینه کمتری را می‌پردازد. فرانشیز بیمه درمان تکمیلی زایمان در شرکت‌های بیمه مختلف با هم متفاوت است. با این حال فرانشیز مطابق سقف پوشش بیمه تکمیلی زایمان محاسبه می‌گردد و بیمه‌گذار می‌بایست بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از بیمه تکمیلی زایمان را پرداخت نماید.
به عنوان مثال چنانچه بیمه تکمیلی را در زمان بارداری با مبلغ ۵ میلیون تومان خریده باشید و فرانشیز آن شرکت برای این بیمه ۳۰ درصد باشد، یعنی شما می‌بایست ۱٫۵ میلیون تومان را پرداخت نمایید. معمولاً بر اساس نوع قرارداد ۷۰ تا ۹۰ درصد هزینه‌های زایمان توسط بیمه تکمیلی جبران می‌شود و بقیه آن بر عهده خانواده‌ها یا شرکت‌ها است.
تهیه بهترین بیمه تکمیلی برای دوران بارداری
از آنجایی که هزینه‌های دوران بارداری و زایمان زیاد است پس بهتر است از امروز به سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری برای همسر و فرزند خود فکر کنید. هنگام مراجعه به مراکز درمانی جهت درمان بیماری یا زایمان، بیمه تنها بخشی از هزینه‌ها را بر عهده می‌گیرد. در چنین مواقعی بیمه درمان تکمیلی به عنوان بیمه‌ای مکمل به شما در جبران هزینه‌های زیاد درمان کمک می‌کند.

منبع

https://www.samannegar.ir/خرید-بیمه-تکمیلی-انفرادی-برای-زایمان/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
Scroll to Top