تلفن تماس: 02191003047

۴ مزیت مهم بیمه تکمیلی

در حال حاضر بیمه تکمیلی یکی از محبوب‌ترین انواع بیمه درمانی می‌باشد. افراد بسیاری در قالب گروه‌های سازمانی، خانوادگی و انفرادی تحت پوشش بیمه درمانی تکمیلی قرار دارند و از خدمات این نوع بیمه استفاده می‌کنند. هرچند بیمه تکمیلی بیمه‌ای بی‌نظیر جهت پرداخت هزینه‌های بیماری است، اما مزیت‌های بیمه تکمیلی تنها به پرداخت هزینه درمان محدود نمی‌شود. از جمله مزایای بیمه درمان تکمیلی می‌توان به تنوع انواع بیمه تکمیلی، سقف پوشش، قیمت مناسب و شرایط پرداخت بیمه اشاره کرد که در ادامه این متن به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.


۱- پرداخت بخش قابل توجهی از هزینه‌های مربوط به درمان
از مزایای حائز اهمیت بیمه تکمیلی می‌توان به جبران هزینه‌های درمانی اشاره کرد. بیماری‌های متعددی وجود دارند که افراد بسیاری قادر به پرداخت هزینه‌های سنگین درمان آن‌ها نیستند. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر با رواج استفاده از بیمه تکمیلی بیماری‌های زیادی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و خانواده یا فرد بیمار دیگر نگرانی و دغدغه‌ای بابت تامین هزینه دارو، بیمارستان و پروسه درمان ندارد.
پرداخت هزینه‌های درمانی بسته به سقف پوشش و میزان تعهدات شرکت بیمه متفاوت خواهد بود.

۲- نامحدود بودن سقف پوشش بیماری‌ها در بیمه تکمیلی
به خدماتی که انواع بیماری‌ها و هزینه‌های درمانی مربوطه را تحت پوشش قرار می‌دهند سقف پوشش بیمه درمان تکمیلی گفته می‌شود. افراد شاغل در سازمان‌ها به همراه اعضای درجه یک خانواده‌هایشان تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرند و در صورت بستری شدن در بیمارستان یا انجام عمل‌های جراحی هزینه‌های درمانی آن‌ها، شرکت بیمه هزینه‌های آن‌ها را پرداخت خواهد کرد.
یکی از مزایای بیمه تکمیلی در مقایسه با بیمه‌های خدمات درمانی و تامین اجتماعی این است که سقف پوشش بیمه تکمیلی، هزینه بیماری‌های خاص و عمل‌های جراحی مختلفی که هزینه‌های درمانی زیادی دارند را شامل می‌شود. به عنوان مثال انواع جراحی‌های مغز و قلب و جراحی‌های کوچک و سرپایی همچون ختنه، سرطان‌ها، هزینه‌های زایمان و بارداری، انواع سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، پیوند کلیه، ریه، کبد و مغز استخوان، دندانپزشکی، شکستگی و گچ گرفتن، ترک اعتیاد و عمل‌های عیوب انکساری چشم مواردی‌ هستند که تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرند.

۳- تنوع در انواع بیمه تکمیلی
یکی از مزیت‌های بیمه تکمیلی در مقایسه با دیگر بیمه‌ها تنوع در انواع بیمه است. در بیمه تکمیلی افراد قادر به تهیه و استفاده از مزایای گوناگون بیمه درمان تکمیلی در قالب گروه‌های شرکتی، خانوادگی یا انفرادی هستند.
• بیمه تکمیلی گروهی، محبوب‌ترین انواع بیمه تکمیلی برای صاحبان مشاغل
از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین انواع بیمه تکمیلی می‌توان به بیمه تکمیلی گروهی یا شرکتی اشاره کرد. کارفرمایان این بیمه را برای کارکنان مجموعه خود تهیه می‌کنند. اما یکی از شرایط مهم بیمه تکمیلی گروهی این است که برای رد کردن لیست بیمه لازم است تعداد نفرات به یک نصاب معینی برسد.
• بیمه تکمیلی درمانی خانواده
یکی دیگر از طرح‌ها یا انواع بیمه تکمیلی، بیمه درمان تکمیلی خانواده می‎باشد که برای اعضای خانواده در نظر گرفته می‌شود. در بیمه درمان تکمیلی خانواده اعضای یک خانواده می‌توانند در قالب یک گروه بدون نیاز به لیست شرکتی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند. در بیمه درمانی تکمیلی خانواده حتی مسافرین خارج از کشور نیز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. عدم نیاز به بیمه پایه یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه تکمیلی خانواده محسوب می‌شود.

۴- شرایط بیمه تکمیلی در قیمت و پرداخت
بیمه‌هایی همچون تامین اجتماعی یا خدمات درمانی به تنهایی نمی‌توانند هزینه‌های درمانی را جبران نمایند. از این رو بسیاری از افراد جامعه به علت هزینه‌های سنگین درمانی جان خود را از دست می‌دهند. یکی از مزیت‌های بیمه تکمیلی، قیمت مناسب و شرایط پرداخت متنوع بیمه است که استفاده از خدمات آن را برای عموم افراد جامعه مناسب می‌کند.


قیمت بیمه تکمیلی، ارزان‌ترین راه جهت جبران خسارات درمانی
شرکت‌های بیمه‌ برای این که همه افراد بتوانند به سادگی از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند، قیمت‌های متنوعی را معین کرده‌اند. همچنین سقف پوشش بیمه در قیمت‌های مختلف نیز متفاوت است تا هر شخصی بتواند مطابق بودجه خود یکی از طرح‌ها را انتخاب نماید. یکی از اصلی‌ترین مزایای بیمه تکمیلی حق بیمه مناسب آن است. بنابراین با توجه به مزایایی که این بیمه دارد هیچ خانواده یا فردی دغدغه‌ای در خصوص هزینه‌های درمانی نخواهد داشت و هیچ فردی جان خود را از دست نخواهد داد.

شرایط پرداخت بیمه تکمیلی، راهکاری مناسب برای همه اقشار جامعه
از مزایای مهم بیمه تکمیلی شرایط پرداخت است. بیمه‌شوندگان می‌توانند مبلغ بیمه خود را هر ماه به صورت اقساطی پرداخت نمایند. چنین شرایطی موجب می‌شود تا افراد بیشتری از مزایای بیمه تکمیلی درمانی برخوردار شوند و هزینه‌های درمانی خود را جبران نمایند.

منبع

https://www.samannegar.ir/%db%b4-%d8%aa%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d9%87%d9%85%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%81%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a8%db%8c%d9%85%d9%87-%d8%aa%da%a9%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
Scroll to Top